Nie mów mi, że jestem ładna.

Przecież jest wiele innych, dużo lepszych przymiotników. Intrygująca, zjawiskowa, wyjątkowa, kobieca, ponętna… i wreszcie piękna.
Ładna to może być dziewczyna z sąsiedztwa. Ładna czasem znaczy niewiele więcej niż przeciętna. Bycie ładnym to trochę mało. Ja wiem, że co prawda wiele kobiet nigdy nie użyłoby w stosunku do siebie nawet takiego pozytywnego określenia. Są takie, które w żaden komplement do końca ci nie uwierzą.

Dla mnie ładna to mało. Nie ma wielkiej filozofii w umalowaniu się, uczesaniu i ubraniu tak, żeby wyglądać przyzwoicie. Ta sama kobieta w zależności od tych trzech czynników może tego samego dnia być zarówno 9/10, jak i 4/10. To jest zmienna zależna też od punktu widzenia. Różne są gusta i guściki w temacie kobiecej urody, ale, jak to się mówi, nikt nie jest zupą pomidorową, żeby go wszyscy lubili.

Wygląd to nie wszystko – to stary, wytarty, poprzecierany slogan… ale przecież prawdziwy. Dużo większą przyjemność mi sprawia, kiedy ktoś doceni moje możliwości intelektualne, mądrość czy wrażliwość. Wygląd ma największe znaczenie przez pierwsze kilkanaście sekund, ale przecież potem zaczynasz rozmawiać. I przekonujesz się: czy druga strona ma coś ciekawego do powiedzenia, czy myśli logicznie, czy coś sobą reprezentuje. Jeśli jest dobrze, to warto to docenić i, przede wszystkim, powiedzieć to na głos.

Niestety Polscy mężczyźni bywają kiepscy w komplementowaniu. Wyjątek stanowią m.in. ci uzależnieniu od zdobywania kobiet. Niestety często w ich ustach miłe słówka to narzędzia służące do zdobywania, a nie prawdziwe, zasłużone komplementy. Sądzę, że naprawdę sporym problemem jest to, że ludzie na co dzień mówią sobie nawzajem zbyt mało miłych rzeczy. Ja też o tym zapominam. Nie zawsze doceniam innych i siebie. Staram się. Zbyt mało. Za rzadko. Nie tylko ty tak kiepsko obdarzasz komplementami. Ja też.

Większość częściej szuka dziury w całym. Czepia się. Zapomina nagradzać. Ty też tak postępujesz. Przyznaj się. Tak po prostu bywa, ale można to zmienić. Dziś, jutro, na co dzień. Możesz zmienić siebie i mnie. Sprawić, że ludzie wokół będą trochę pewniejsi siebie i bardziej uśmiechnięci.

Piękni.

Może jednak bycie ładnym nie jest takie złe.

Jedna myśl w temacie “Nie mów mi, że jestem ładna.

  1. Przeczytałem z zainteresowaniem. W zupełności się zgadzam, ale prawda jest właśnie taka..cyt..
    ” Sądzę, że naprawdę sporym problemem jest to, że ludzie na co dzień mówią sobie nawzajem zbyt mało miłych rzeczy. Ja też o tym zapominam. Nie zawsze doceniam innych i siebie. Staram się. Zbyt mało. Za rzadko. Nie tylko ty tak kiepsko obdarzasz komplementami. Ja też.”
    Myślę, że tak trafnie podsumuje każdy z nas, biję się w piersi !
    Miłego dnia, przesyłam pozdrowienia i najszczerszy uśmiech 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s