Kongres Praktyki Weterynaryjnej VETFORUM 2018

W ubiegły weekend miałam przyjemność uczestniczyć w jednej z większych imprez weterynaryjnych w Polsce. Od kilku lat w Łodzi organizowany jest kongres połączony z targami weterynaryjnymi. Wykłady odbywają się w kilku salach i są podzielone na różne sekcje (małe zwierzęta, zwierzęta egzotyczne, konie itd.). To dobra okazja do spotkania znajomych pracujących w innych dziedzinach weterynarii, przeprowadzenia rozmów biznesowych i przy okazji wysłuchania wykładów. Niestety kolejność nie jest przypadkowa, ale nie chcę się skupiać na negatywach. Postaram się napisać o tych punktach, które w tym roku uważam za wartościowe.

W tym roku krążyłam pomiędzy różnymi sesjami. Sobotę zaczęłam od bardzo ciekawego wykładu prof. dr hab. Urszuli Pasławskiej. Nie ukrywam, że mam słabość do kardiologii, a wiedza na tym wykładzie była przede wszystkim użyteczna i przekazana w bardzo przystępny sposób.  Innym ciekawym wykładem był ten wygłoszony przez dr n. wet. Olgę Kalisiak. Chorobami koni interesuję się hobbystycznie, chociaż już przed studiami zgłębiałam to zagadnienie dość intensywnie. Na wykład poszłam przede wszystkim dlatego, że liczyłam na małą powtórkę ze schorzeń ścięgien. Nie zawiodłam się. Pani doktor zawsze imponowała mi swoim sposobem myślenia i podejściem do leczenia końskich kontuzji, które w głównej mierze oparte jest na dokładnej znajomości biomechaniki ruchu koni.

IMG_20180407_165506.jpg
Sesja Chorób Koni

W niedzielę, w moim mniemaniu, został wygłoszony jeden z ważniejszych wykładów całego kongresu. Lek. wet. Natalia Strokowska podzieliła się z nami niepublikowanymi jeszcze badaniami dotyczącymi problemów psychicznych wśród studentów i lekarzy weterynarii. Myślę, że gdyby wykład miał nieco inny tytuł, bądź w materiałach byłby zamieszczony abstrakt, zebrałaby się dużo większa widownia. Natalia (po raz kolejny) zaimponowała mi swoim profesjonalizmem i dogłębnym przeanalizowaniem tak ważnego tematu. Myślę, że sama tutaj też poruszę kwestie, których to wystąpienie dotyczyło (jeśli chcecie poczytać teraz więcej na ten temat odsyłam na bloga Vetnolimits). Ciekawy wykład na temat radzenia sobie z nowym pokoleniem klientów (tzw. millenialsów) przeprowadził mgr Wojciech Perchuć. Moje uczestnictwo w części wykładowej zakończyłam na sesji chorób małych zwierząt. Kolejny raz miałam przyjemność zapoznać się z przypadkami w praktyce dr n. wet. Doroty Pomorskiej, na której wykłady zawsze przychodzę z dużym entuzjazmem.

IMG_20180408_123150.jpg
Wykład Vetnolimits

Tak jak wspominałam na początku oprócz kongresu odbywały się również targi weterynaryjne. Udało się mi się dogadać kilka spraw i zapoznać się z całkiem ciekawymi ofertami różnych firm. Między innymi dzięki rozmowom przy stoisku firmy Etovet zdecydowałam, że wybiorę się na ich wydarzenie pt.: „Jak pracować, żeby nie zwariować?”. Do tego udało się kupić kilka ciekawych książek, uzupełniając lecznicową biblioteczkę. Oczywiście bardzo się cieszę również z tego, że udało się spotkać niewidzianych od dawna znajomych. Zawsze cieszę się, kiedy widzę moich kolegów z roku uśmiechniętych i w dobrej kondycji. Szkoda tylko, że nie udało się porozmawiać ze wszystkimi tyle, ile bym chciała.

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w tym roku! M.in. na wymienionym wyżej, a już w następny weekend na Medycynie Zwierząt Egzotycznych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s